Členové

Poděbradka, a.s.

Sídlo společnosti

Nymburská 239/VII, PSČ 290 01 Poděbrady
foo

Adresa společnosti

Sídlo: Nymburská 239/VII, PSČ 290 01 Poděbrady
Právní forma: akciová společnost
Jednatel/ředitel: Ing. Daniel Patka

IČO: 47550562
DIČ: CZ47550562
Tel.: +420 257 107 822, +420 257 107 611
E-mail: info@podebradka.cz
WWW: www.podebradka.cz, www.dobra-voda.cz

Popis a historie

Minerální voda nezaměnitelné lahodné chuti s více než stoletou tradicí, která má blahodárné účinky na lidský organismus, především na trávení. Objevení jejího pramene stálo za rozvojem proslaveného lázeňství v Poděbradech.

K objevení této blahodárné minerální vody došlo, když tehdejší majitel panství kníže Arnošt Filip Hohenlohe pozval v období katastrofálního sucha vyhlášeného proutkaře až z Pruska, Karla von Bülowa. Po několikadenním kopání, které se už zdálo marné, 8. srpna 1905 z hloubky neuvěřitelných 96 metrů začal tryskat mohutný pramen minerální vody.

Krátce poté byly zjištěny příznivé účinky této minerální vody na lidský organismus a během pár let se z Poděbrad stalo proslavené lázeňské město, do něhož se lidé vraceli s vírou v blahodárné účinky místních minerálů. V 50. letech minulého století byla Poděbradka poprvé ochucena citronem a pomerančem. Stala se tak pravděpodobně úplně první ochucenou minerální vodou vůbec a průkopníkem celé kategorie ochucených minerálních vod.  Zdroje Poděbradky se nacházejí v hloubkách až 150 m pod zemí ve zvodněných druhohorních pískovcích starých více než 70 milionů let. V nich voda velmi pomalu rozpouští minerály v horninách a dokonce soli někdejšího druhohorního moře.

Přestože se doba rychle mění, některé věci zůstávají stále dobrou volbou a mezi ně určitě Poděbradka i po sto letech patří a dále patřit bude. Mnozí obyvatelé Poděbrad a širokého okolí minerální vodu Poděbradku popíjejí od dětských let a dožívají se ve zdraví úctyhodného věku.

Značky